راهنمای تکمیل ساجات جهت اخذ رتبه

راهنمای تکمیل ساجات جهت اخذ رتبه

اولین نکنه ای که در راهنمای تکمیل ساجات جهت اخذ رتبه باید به متقاضیان گفته شود این است که ، در ابتدا باتوجه به فهرست مدارک الصاقی در سایت ساجات (همچنین ضمیمه در همین صفحه)، مدارک مورد درخواست را آماده کرده و در سایت ساجات شروع به ثبت نام می نماید که  این مرحله شامل دو  قسمت ،ثبت نام اولیه و ثبت نام مرحله دوم  می باشد.

راهنمای تکمیل ساجات جهت اخذ رتبه

در مرحله اول نام کاربری و گذر واژه اول دریافت شده و ثبت نام اولیه یا همان ورود اطلاعات اولیه شرکت  انجام می شود و در مرحله دوم پس از تایید معاونت راهبردی و دریافت نام کاربری و گذر واژه دوم، کلیه اطلاعات شرکت باتوجه به رشته و پایه درخواستی بر روی سایت قرار گرفته و کلیه مدارک در محل های مربوطه و تعریف شده الصاق می گردد . در نهایت پس از ورود و الصاق اطلاعات و مدارک بطور کامل پرونده جهت بررسی به سازمان مربوطه ارسال می گردد . سازمان مربوطه پس از بررسی پرونده (این بخش ممکن است طی چندین مرحله انجام پذیرد)، و تأیید آن پرونده الکترونیکی شرکت را به استانداری ارسال کرده و کلیه مدارک بطور فیزیکی توسط استانداری دریافت شده و نسبت به صدور کارتکس شرکت اقدام مینمایند .

آموزش گام به گام جهت راهنمای تکمیل ساجات جهت اخذ رتبه :

 • متقاضیان رتبه بندی شرکت های پیمانکاری و رتبه بندی شرکت های مشاوران برای اخذ رتبه باید به ثبت نام الکترونیک در سایت ساجات به نشانی http://sajat.mporg.ir/Profiling/Login اقدام کنند. در صورت که قبلا عضو این سامانه نباشند می بایست یک کاربر جدید ایجاد کنند. در هنگام عضویت می بایست آدرس ایمیل در سایت وارد کنیم که دارای دامنه ir باشد که این کار از طریق ساختن ایمیل در نشانی https://www.chmail.ir امکان پذیر است:
 • پر کردن تمامی فیلدهایی که در کنار آنها علامت تعجب قرمز رنگ وجود دارد الزامی است.
  پس از ثبت نام می توانیم با وارد کردن شناسه کاربری و گذرواژه که به آدرس ایمیل با دامنه ir ارسال شده است، وارد سامانه تکمیل ثبت نام ساجات شویم. در این صفحه پنج قسمت کلی مشخصات مدیر عامل، مشخصات شرکت، مشخصات محل شرکت، الصاق فایل و کد امنیتی وجود دارد.
 • در وارد کردن مشخصات شرکت باید به نکات زیر توجه داشته باشیم:
 • شناسه ملی شرکت یک عدد ۱۱ رقمی است که با اعداد ۱۰ یا ۱۴ شروع می شود.
 • کد اقتصادی یک عدد ۱۲ رقمی است که با ۴۱ شروع می شود. شرکت های تازه تاسیس می بایست برای اخذ کد اقتصادی خود شعبه سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند.
 • در پر کردن اولین گواهینامه مورد تقاضا پس از ثبت نام باید به فعالیت شرکت در اساسنامه توجه شود.
 • در قسمت الصاق فایل می بایست صفحه اول اساسنامه یا اظهارنامه ثبتی شرکت که در آن موضوع فعالیت و نام شرکت درج شده باشد، در قالب های jpg، jpeg، png یا gif آپلود شود. در وارد کردن کد امنیتی می بایست زبان سیستم حتما En باشد.
  پس از کلیک بر روی گزینه ثبت اطلاعات شرکت نمایش داده می شود که در قسمت پایین آن صاحبان امضاء مجاز شرکت باید این قسمت را امضا کنند و مهر شرکت زده شود.
 • دفتر نظام فنی و اجرایی با دریافت فرم یک ایمیل به کاربر می فرستد که در آن از کاربر خواسته شده است حداکثر ظرف یک ماه فرم نمایش داده شده را چاپ و پس از امضا، شماره و تاریخ گذارده و با پست سفارشی و یا پیشتاز به نشانی زیر بفرستد:
  تهران – میدان بهارستان، خیابان صفی علیشاه، معاونت برنامه ریزي و نظارت راهبردي ریاست جمهوري

نحوه طراحی سامامه ساجات به نحوی انجام شده است  كه امكان وارد کردن قراردادهای جديد در حالتي كه پرونده در وضعيت صدور گواهينامه باشد نيز برای متقاضیان عزیز فراهم و قابل اجرا است. به خاطر این ویژگی شركت ها مي توانند بسادگي به پرونده خود مراجعه کرده و در بخش تجربه كاري اطلاعات قرارداد جديد را وارد و تکمیل نمايند. در اين حالت نيازي به درخواست جديد پرونده نيست و مستقيما بر روي پرونده اوليه قابل اعمال است.باید بدانید که در مورد قراردادهاي در دست اجرا و معلق، شركت ها بمنظور آزاد کردن ظرفيت كاري خود موظف هستند،اطلاعات عملكرد مالي خود را پس از دريافت صورت وضعيت جديد در بخش تجربه كاري و در قسمت پروژه هاي انجام شده، مبلغ صورت وضعيت و تاريخ آن را بروز رساني نمايند، تا از مبلغ ظرفيت كار اشغال شده شركت كاسته شود.

با توضیحاتی که داده شد ،در حالتی که مبلغ صورت وضعيت ثبت شده پيمان به ۹۵ % مبلغ اوليه پيمان برسد، شركت مود نظر  مي تواند وضعيت پيمان را از حالت اول یا در دست اجرا و يا معلق  به گذشته  تبديل نمايد و حالت آن را تغییر دهد.با اين اقدام است که  از تعداد كار اشغال شده شركت در سامانه كاسته مي شود و یا  به عبارت ديگر می توان گفت که به تعداد كار آزاد شركت يك كار افزوده مي شود. تبديل یا تغییر  وضعيت قرارداد پيش از اين شرايط  که درج صورت وضعيت به اندازه حداقل ۹۵ % مبلغ پيمان، فقط از حالت در دست اجرا و يا معلق  به وضعيت یا حالت خاتمه يافته ميسر و قابل انجام است.

نکته و تذکر مهم دیگر در راهنمای تکمیل ساجات جهت اخذ رتبه  این است که : در صورتيكه قرارداد به هر دلیلی قبل از  فرا رسیدن موعد مقرر و رسيدن به ۹۵ % مبلغ اوليه ، به اتمام برسد ، شركت مي تواند به جهت آزاد سازي  و افزایش ظرفيت كاري خود، وضعيت قرارداد را به حالت خاتمه يافته   تغيير وضعیت دهد که در هر دو صورت پس از تغيير وضعيت قرارداد، امكان اصلاح و تغيير در اطلاعات وارد شده از شركت سلب مي گردد.

مستندات اطلاعات وارد شده در تشخيص صلاحيت دوره بعد، از متقاضي دريافت و بررسي خواهد شد. در صورت مغايرت مستندات با اطلاعات وارد شده در پرونده شركت، امتياز آن قرارداد براي شركت لحاظ نخواهد شد.

جهت اخذ رتبه و رتبه بندی شرکت ها ثبت شرکت و برند با ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *